תהליך בניית סרטון תדמית – כל מה שצריך לדעת

סרטון תדמית הוא כלי שיווקי יעיל, מתקדם ואפקטיבי לכל העסקים – קטנים וגדולים כאחד. סרטוני תדמית נועדו לחיזוק המותג, לבידול ממתחרים ולהצגת העסק באופן חיוני ומשכנע הגורם לצופים בסרטון לפנות לעסק כדי לקבל שירות, ייעוץ מקצועי או כדי להזמין מוצר מסוים. באמצעות הסרטון ניתן להציג את העסק ומאפייניו הייחודיים, להבליט את יתרונותיו, להפיץ מסרים שיווקיים ומניעים לפעולה ולהפוך את העסק למותג מוכר ומנצח.
ישנם מספר שלבים עיקריים להפקת סרטוני תדמית לחברות וארגונים, השלב הראשון הוא לבחור נכון חברה מקצועית המתמחה בהפקת קליפים, פרסומות וסרטוני תדמית. את הסרטון מפיקים באולפן המספק מעטפת שירותים רחבה הכוללת בין השאר הפקות וידאו וטלוויזיה.

מה כולל תהליך הפקת סרטון תדמית לעסק?

כאמור, תהליך הפקת סרטון תדמית כרוך במספר שלבים, החל משלב פגישת ההכרות ואפיון דרישות הלקוח ועד שלב הצילומים, העריכה והוספת כתוביות, קריינות ומוזיקה. השלבים העיקריים בכל תהליך להפקת סרטון תדמית הם:
• הכרות ראשונית ואפיון הלקוח – שלב קריטי להפקת סרטון תדמית לעסק, צוות חברת ההפקות נפגש עם בעלי העסק לצורך הכרות ראשונית, אפיון צרכים ייחודיים וגיבוש קונספט כללי לסרטון המושקע.
• תקציב – בשלב זה הלקוח קובע מסגרת תקציב וחברת ההפקות מחויבת לשמור על התקציב ולא לחרוג ממנו. כדאי לדעת כי עלות הפקת סרטון תדמית על ידי חברת מקצועית ומנוסה מתחילה בכמה אלפי שקלים, וניתן להפיק סרטונים איכותיים ומושקעים שעלותם עשויה להגיע לעשרות אלפי שקלים.
• תחקיר וכתיבת בריף – צוות חברת ההפקות לומד את הנושא, מבצע תחקיר מעמיק, מראיין גורמים רלוונטיים בחברה וכותב בריף כללי בעזרת הלקוח.
• תסריט – תסריטאי מוכשר ויצירתי של חברת ההפקות כותב תסריט לסרטון, הלקוח נדרש לאשר את התסריט לפני שלב הצילומים.
• צילום בסטודיו או בחוץ – את סרטון התדמית אפשר לצלם באולפן מקצועי ומאובזר או שקובעים יום צילומים בחוץ, למשל בעסק, בבית לקוח וכדומה.
• קריינות והנפשות – לאחר עריכת הצילומים לסרטון מגובש ומעניין, מוסיפים קטעי קריינות והנפשות בהתאם לצורך. כמו כן, רצוי להוסיף מוזיקת רקע ומעברים מונפשים עם אנימציות מרשימות ומקוריות.
• עריכה סופית – בשלב האחרון להפקת סרטון תדמית מבצעים עריכה ושומרים את הקובץ בפורמט הרצוי ללקוח.

מדוע כדאי להפיק סרטון תדמית לעסק?

בניית סרטון תדמית לעסק מעניקה לארגון יתרונות רבים כמו אפשרות לשלוח את הסרטון ללקוחות לצורך שיווק וחשיפה, כמו כן קל לשתף את הסרטון ברשתות החברתיות לצורך מיתוג העסק ויצירת בידול ממתחרים, ומומלץ להציג את הסרטון גם באתר של החברה.
סרטון תדמית הוא כלי שיווקי יעיל, מטרתו לחזק את המותג וליצור חיבור רגשי בין הצופה לעסק. זו השקעה משתלמת לכל עסק וארגון. לכן, כדאי להפיק סרטוני תדמית רק על ידי חברה מקצועית ומנוסה כמו סאן וידאו, החברה מתמחה בכל סוגי ההפקות וברשותה מתחם גדול עם אולפני טלוויזיה, אולפן ירוק משוכלל, אולפן וירטואלי וחדר קונטרול עם מערכות ממוחשבות וציוד עריכה מתקדם.  סאן וידאו מתמחה בהפקת סרטוני תדמית, היא ביצעה עשרות פרויקטים מוצלחים, ביניהם פרויקטים לחברות לארגונים מובילים במשק המקומי, למשרדי ממשלה, לעמותות ועוד.