​הפקות וידאו לאינטרנט – וידאו מקוון הוא העתיד בתחום שיווק התוכן

בעוד חמש שנים מהיום, האם הייתם קוראים מאמר זה או צופים בו? ככול שהווידאו באינטרנט ממשיך לעלות ולצבור פופולריות, שאלה מעניינת זו מעוררת לא מעט הרהורים.

לפי חברת Cisco, עד 2017, הווידאו יהווה 69% מכלל תעבורת צרכני האינטרנט. השימוש ב-VOD (Video-on-demand, וידאו לפי דרישה) בלבד, כמעט יוכפל פי 3. עלעול בנתונים בנושא חושפים שכול האינדיקציות מצביעות על צמיחה מהירה.

כאשר הפקות וידאו לאינטרנט הופכות מהר מאוד לאמצעי מפתח שמספק את צרכי המידע והבידור של אנשים. עסקים קטנים שלא לוקחים זאת בחשבון באסטרטגיות השיווק שלהם באינטרנט, מסתכנים.

וידאו הוא העתיד של תחום שיווק התוכן. ואולי הוא כבר כאן. מחקרים שונים מגלים שיותר ממחצית החברות כבר משתמשות במדיום זה, והמספר צפוי לעלות ככול שארגונים מבינים יותר ויותר את מגוון האפשרויות.

מימוש פוטנציאל באמצעות וידאו מקוון

כשמדובר על מימוש הפוטנציאל, אין דומה לווידאו. ביוטיוב מבקרים מדי חודש יותר ממיליארד צופים ייחודיים –יותר מכול ערוץ אחר, חוץ מהפייסבוק. מחקר בריטי מצא שאחד מכול שלושה בריטים צופה בלפחות וידאו אחד בשבוע – זה קהל שבועי של יותר מעשרים מיליון בני אדם בבריטניה בלבד. הפקות וידאו לאינטרנט יכולות לתת לכם גישה לכול העולם הזה. וידאו עשוי היטב יכול לספק לכם חלק מצופים אלה. אתם מכירים צורות תוכן אחרות שיכולות לספק רמה דומה?

סיפורי ההצלחה של קטעי וידאו שהפכו לוויראליים הם פשוט אגדה. מסע הפרסום של פולקסווגן, למשל, מלמד שבשלושת הסרטונים שלהם צפו כ-155 מיליון פעמים. אם מספרים אלה נראים מחוץ להישג ידם של חברות קטנות יותר, הם לפחות מדגימים את יכולת השיתוף המוטבעת בווידאו המקוון. אם הווידאו מעניין את הצופים, הם ישתפו אותו עם אחרים. אין ספק שהווידאו המקוון הוא הכלי הטוב ביותר בערכת הכלים, של כל מסע פרסום במדיה החברתית ושל כל ניסיון לקדם את האתר (SEO).

יתרונות לעסקים קטנים

בעידן של עומס מידע, וידאו מקוון חיוני לעסקים קטנים אבל הם צריכים להציע תוכן קל לעיכול. אם לא, הצרכנים פשוט ימשיכו הלאה. הווידאו עושה זאת היטב. אם תמונה אחת שווה אלף מילים, אזי דקה אחת של סרטון שווה 1.8 מיליון... כך קובע מכון המחקר Forrester.com. אתם בטח לא מתפלאים שמחקר של Axonn.media (ארגון שעוסק בקידום שיווק תכנים) מצא כי 7 מתוך 10 אנשים התייחסו למותגים באור חיובי יותר, לאחר שצפו בווידאו מעניין של מותגים אלה.

אבל, האם הווידאו הוא באמת אפשרות עבור עסקים קטנים? בשנים האחרונות ירדו עלויות הייצור באופן משמעותי. כבר לא צריך להיות גאונים טכניים כדי להבין כיצד להשתמש בווידאו. אפליקציות כמו Twitter’s Vine, עם אורך קליפ מקסימלי של 6 שניות, מגביר את ההזדמנות הדרמטית של עסקים שהתקציב שלהם מוגבל.

אף על פי כן, אם אתם רוצים לממש החזר הגון עבור ההשקעה שלכם, תצטרכו לשים לב לדברים הבאים:

  • קחו בחשבון את הקהל אליו אתם מנסים להגיע והבטיחו שהווידאו רלוונטי לקהל זה. אם לא תנקטו באמצעים הכי מתאימים להעברת המסר שלכם, סתם תבזבזו את זמנכם.
  • אל תזניחו את המדיה החברתית והקפידו לקדם את המסר שלכם בערוצים מרובים. אם אתם רוצים לממש את מלוא הפוטנציאל של הווידאו, עליכם להקל על המשתמשים למצוא אותו ולשתף. וגם אל תזניחו את הסלולרים והטבלטים – פלח חשוב יותר ויותר.
  • לבסוף, היו יצירתיים. לא רק בווידאו עצמו אלא גם באסטרטגיה של הקמפיין שתיבנו סביבו. אם תעשו זאת נכון הווידאו יהיה לא רק העתיד של שיווק התוכן, אלא יהיה גם העתיד של שיווק התוכן שלכם.