​הפקת וידאו קליפ לכל אמצעי התקשורת

וידאו קליפ הוא סרטון מושקע המיועד לרוב לצרכי קידום להקות וזמרים, לעתים הקליפ מהווה יצירת אמנות בפני עצמה עבור אמנים בתחומים שונים. יוצרים החלו להפיק וידאו קליפים כבר בשנות ה-20 של המאה החולפת, בעבר היה נהוג רק לצלם את האמן מבצע שירים ולאחר מכן להקרין אותם בבתי קולנוע ומאוחר יותר גם בטלוויזיה. כיום הפקות וידאו קליפ מיועדות גם ליוצרים בתחילת דרכם המעוניינים לזכות בחשיפה רחבה וגבוהה באמצעות העלאת הקליפ והפצתו ברשתות החברתיות כמו פייסבוק וכמובן הפצת הקליפ ביוטיוב. את הקליפ ניתן לשדר גם בטלוויזיה בתכניות מוזיקה שונות.

איפה אפשר להפיק וידאו קליפ?

כדי להפיק וידאו קליפ מקצועי וברמה גבוהה חשוב לפנות לאולפן הפקות וידאו וטלוויזיה המציע חבילת שירותים מקיפה ורחבה ללקוחותיו. באולפן הפקות מקצועי ומתקדם יש ציוד רב וחדיש כמו מצלמות Full HD, ציוד תאורה, מערכת הגברה ממוחשבת, חדר בקרה לשידורים חיים ולברודקאסט, חדר עריכה משוכלל, אולפן מסך ירוק המאפשר לשתול בזמן אמת רקעים שונים, חדר איפור, חדר לצוות ההפקה, לובי מרווח, מטבחון מאובזר ותשתיות נוספות.

חשוב לבחור חברת הפקות מקצועיות ומובילה המציעה צוות מוכשר, מנוסה ויצירתי. ראוי לציין כי הפקת וידאו קליפ מחייבת ניסיון רב, יש ליצור תסריט מקורי ומעניין, להחליט על קונספט מקורי ולהחליט על סגנון הקליפ בהתאמה לקהל היעד אליו פונים, למאפייני השיר ולדרישות האמן ויצירתו.

מה כוללת חבילת הפקה לקליפ?

באולפן הפקות מקצועי מתמחים בפתרונות ייעודיים ואיכותיים לכל סוגי ההפקה, לרוב ניתן לבחור בין כמה פתרונות של הפקות וידאו קליפ לאמנים וללהקות. חבילה בסיסית כוללת כתיבת קונספט, צילום באולפן חזרות או הקלטות, צילום הקליפ בלוקיישן אחד, צילום הזמר או הזמרים והנגנים במספר זוויות, ציוד צילום מקצועי, צלם ובמאי מקצועי המלווה את האמן לכל אורך שלבי הפקת הקליפ, עריכה מלאה של הווידאו קליפ בחדר עריכות. חבילה רחבה ומקיפה יותר כוללת גם כתיבת תסריט, צילום באולפן ובמספר לוקיישנים נוספים, ציוד תאורה מתקדם, מאפרת מקצועית, סליידר, עוזרת הפקה ועריכת הקליפ ללא הגבלה עד להשלמת היצירה לשביעות רצונו של האמן או הלהקה.

יש חבילות מקצועיות יותר שעלותן גבוהה, בחבילות אלה משתתפים מספר אנשי צוות ונעשה שימוש בציוד צילום מתקדם ואיכותי יותר, לדוגמה צילום באמצעות רחפן בלוקיישן בחוץ.

עריכת הקליפ והפצתו

מאז החל ערוץ ה-MTV לשדר קליפים באופן שוטף של אמנים מוכרים וחדשים, החלו אמנים להפיק קליפים באיכות גבוהה ובהשקעה עצומה. עם הזמן קמו ערוצי טלוויזיה חדשים שהקרינו קליפים ללא הפסקה, ביניהם 1VH, ערוצים מקומיים של MTV, ובישראל קם ערוץ המוזיקה 24. עם הופעת ערוץ היוטיוב החלו גם אמנים בתחילת דרכם להעלות וידאו קליפים מושקעים כדי לזכות בחשיפה רחבה ובהצלחה.

כיום, כל אמן וכל להקה יודעים כי עליהם להפיץ וידאו קליפ מושקע כדי לזכות בתהילה ובחשיפה גדולה, מעבר לשחרור סינגלים ברדיו. לכן בחירת אולפן ההפקות הינה קריטית להצלחתם, קליפ איכותי יכול לזכות לבאז מדהים באינטרנט ולתרום להצלחתו של האמן.

לצפייה בפרוייקטים שנעשו אצלנו לחץ כאן